Де проходили зимові олімпійські ігри 2002 року

XIX зимова Олімпіада проходила з 8 по 22 лютого 2002 року в місті Солт-Лейк-Сіті - столиці штату Юта (США). Солт-Лейк-Сіті вже приймав Олімпійські ігри в 1980 році, і претендував на проведення ще одних ігор в 1998, але тоді поступився японському місту Нагано.

Заявку на проведення XIX зимової Олімпіади подавали також такі міста, як Квебеку з Канади, Остерсунд зі Швеції і Сьон зі Швейцарії. Але Солт-Лейк-Сіті переміг уже в першому турі голосування, причому з великою перевагою.

Символічну церемонію відкриття ігор зробив Президент США Дж. Буш. Олімпійську клятву від імені спортсменів виголосив американець Джеймс Ши. Талісманами Олімпіади були заєць Поудер, койот Копер і ведмідь Коул.

За нагороди боролися 2399 спортсмена з 77 країн. Було розіграно 75 комплектів медалей. Переможницею в командній першості стала збірна Норвегії, яка завоювала 13 золотих, 5 срібних і 7 бронзових медалей. На другому місці опинилася команда ФРН, яка отримала 12 золотих, 16 срібних і 8 бронзових медалей, а третє місце посіла команда США (10 золотих, 13 срібних і 11 бронзових медалей). Слід зазначити, що спортсмени з Китаю та Австралії вперше завоювали золоті медалі за весь час участі в зимових Олімпіадах.

Російська збірна у підсумку опинилася на п`ятому місці, завоювавши 5 золотих, 4 срібних і 4 бронзових медалі. З урахуванням важкого періоду 90 років і різкого скорочення фінансування спорту в країні, досягнутий результат слід вважати цілком задовільним.

На жаль, цей чудовий спортивне свято виявився затьмареним низкою неприємних інцидентів. Наприклад, деякі призери (в тому числі переможці ігор) були викриті у вживанні допінгу. Відповідно, їх результати анулювали, а до самих спортсменам застосували санкції, передбачені правилами. Крім того, стався випадок, який не має аналогів, після перемоги в парному фігурному катанні російської пари Бережна-Сіхарулідзе, яка зайняла друге місце канадська пара Сале-Пелетье підняла великий шум, звинувачуючи російську делегацію в тиску на суддів і в спробі їх підкупу. До розгораються скандали підключилася одна з суддів, яка розповіла вельми сумнівну і віддає дешевою сенсацією історію про російську спортивну мафію. В результаті було прийнято рішення: присудити перше місце за парне фігурне катання і російським, і канадським спортсменам.