Зимові Олімпійські ігри в 2002 році в черговий раз були проведені в США, в місті Солт-Лейк-Сіті, штат Юта. Місту вдалося стати столицею ігор тільки з другого разу - за 4 роки до цього він поступився право проведення заходів японському місту Нагано.

Відео - Вкрадена перемога. Олена Бережна і Антон Сихарулідзе

Рішення про те, що наступні ігри пройдуть в Солт-Лейк-Сіті, було прийнято на засіданні Міжнародного олімпійського комітету в 1995 році.

Відео - Хокей ОІ 2002 фінал Канада - США

У 2002 році 78 країн відправили свої команди на Олімпіаду. Команди Камеруну, Непалу, Таджикистану і Таїланду вперше були представлені на подібних іграх. Змагання пройшли в 15 видах спорту. У порівнянні з 1998 роком, в програмі змагань відбулися деякі зміни. Наприклад, повернули змагання по скелетону, які до цього проходили тільки на зимових Олімпійських іграх 1948 року.

У неофіційному медальному заліку було визначено дві країни-переможниці. Норвезькі спортсмени заробили найбільше золотих нагород - 13. А атлети США стали лідерами за загальною кількістю медалей, вигравши 34.

Відео - Хокей ОІ 2002 півфінал Канада - Білорусь

Результати російської команди виявилися скромнішими - 5 місце за кількістю золотих медалей в змаганнях. Золото отримали біатлоністка Ольга Пильова, лижники Михайло Іванов та Юлія Чапалова, Олексій Ягудін в чоловічому і Олена Бережна і Антон Сихарулідзе - в парному катанні.

Скромні результати російських спортсменів в порівнянні з радянським часом стали, найімовірніше, результатом загальної кризи в спорті 90-х років, пов`язаного як з витоком кваліфікованих тренерських кадрів, так і з браком фінансування.

Відео - Олімпіада - 2002 Солт-Лейк-Сіті. Півфінал. Росія - США

Досить успішно виступили китайські спортсмени. Це була всього лише друга зимова Олімпіада, де представники цієї країни змогли отримати нагороди. Але їм вдалося завоювати 2 золота, 2 срібла і 4 бронзи в таких видах спорту, як фігурне катання і лижні гонки. На цій Олімпіаді вже стали проявлятися результати політики китайського уряду щодо підтримки спорту, які привели до грандіозних успіхів на наступних Олімпіадах.

В цілому, спортивні експерти високо оцінювали рівень організації змагань. Але не обійшлося без допінгових скандалів і конфліктів з приводу суддівства. Наприклад, саме розбіжності суддів призвели до того, що золоті медалі отримали відразу дві пари фігуристів.