Перші підсумки олімпіади-2012

Відео - Підсумки Олімпіади 2012 у Лондоні

XXX літні Олімпійські ігри в Лондоні почалися 25 липня, церемонія закриття відбудеться 12 серпня. Всього буде розіграно 302 комплекти медалей в 39 спортивних дисциплінах по 26 видам спорту. З самого початку Олімпіади розгорнулася запекла боротьба як в особистій першості, так і в загальному медальному заліку.

Відео - Олімпійські ігри 2012 - Підсумки 14-го дня Олімпіади

Літні Олімпійські ігри проводяться раз на чотири роки. Олімпіада в Лондоні стала найбільш представницькою за кількістю учасників, на змагання прибули більше 10 500 спортсменів з 205 країн світу. Росію представляють 436 олімпійців.

Відео - Олімпійські ігри 2012 - Підсумки Олімпіади від Жукова

Традиційно початок багатьох олімпійських турнірів для Росії складається не дуже вдало. Лондонська Олімпіада підтверджує цю закономірність, на 4 серпня у росіян було 3 золоті медалі, 16 срібних нагород і 9 бронзових. У неофіційному медальному заліку Росія поки займає 10 місце. За перше місце борються спортсмени з США і Китаю: у американців 26 золота, 12 срібних і 15 бронзових нагород, у китайських спортсменів 25 золотих, 16 срібних і 12 бронзових медалей. На третьому місці йде Великобританія (14/7/8), далі Південна Корея (9/3/5) і Франція (8/6/8).

Всі три золоті медалі в скарбничку росіян принесли дзюдоїсти. У вазі до 60 кг вищий щабель п`єдесталу зайняв Арсен Галстян, у вазі до 73 перемогу святкував Мансур Ісаєв. У категорії до 100 кг найсильнішим дзюдоїстом планети став Тагір Хайбулаев, красивим кидком здолав дуже сильного монгольського спортсмена Тувшінбайяра Найдана.

Відео - Олімпійські ігри 2012 - Підсумки 6-ого дня Олімпіади

На Олімпіаді вже встановлені перші рекорди. Південнокорейський лучник Їм Донг Хьюн посів перше місце з небаченим результатом 699 очок. Срібло та бронза дісталися його колегам по команді. Американський плавець Майкл Фелпс завоював золоту медаль, ставши першим спортсменом в історії цього виду спорту, який зумів піднятися на верхню сходинку п`єдесталу три олімпіади поспіль. Всього в його активі 19 олімпійських нагород, за цим показником він обійшов знамениту радянську спортсменку Ларису Латиніну. Світовий рекорд в комплексному плаванні на 400 метрів встановила юна 16-річна китаянка Йе Шівень.

Весь п`єдестал у змаганнях на рапірах у жінок зайняли італійки. У важкій атлетиці у жінок у вазі до 53 кг перемогла казахська спортсменка Зульфія Чиншанло, піднявши в поштовху штангу вагою 131 кг - це новий світовий рекорд. Баскетбольна збірна США встановила новий олімпійський рекорд, здолавши команду з Нігерії з рахунком 156: 73 і зробивши при цьому 29 точних триочкових кидків з 46 спроб.

Відео - Олімпійські ігри 2012 - Підсумки 13-го дня Олімпіади

Не обійшлося і без допінгових скандалів - через позитивних проб покинула змагання російська велогонщиця Вікторія Баранова. Чи не виступлять також відомий марокканський бігун Амін Лалу і білоруський метальник молота Іван Тихон. Підозрюють у вживанні допінгу і деяких спортсменів китайської команди - вже дуже фантастичними виглядають деякі їх результати.

Лондонська Олімпіада знаходиться в самому розпалі, тому можна не сумніватися в тому, що олімпійці ще не раз порадують уболівальників новими перемогами і рекордами.