Як розвивалася історія матчів росія - чехія з хокею

Відео - Хокей Євротур. Швеція Росія. Чехія Фінляндія. Чеські гри. Новини хокею

Протистояння хокейних дружин Радянського Союзу і Чехословаччини, а пізніше Росії і Чехії, завжди було надзвичайно напруженим і драматичним. Матчі за участю цих команд збирали і збирають на трибунах і біля екранів телевізорів безліч хокейних уболівальників.
Інструкція
1

За часів Радянського Союзу саме матчі з командою Чехословаччини виливалися в справжню битву на льоду. Непримиренні суперники, які сповідують схожий комбінаційний атакуючий стиль гри, збірні двох країн підходили до зустрічей на льоду з максимальною відповідальністю. Якщо брати статистику зустрічей за часів Радянського Союзу і Чехословаччини, то загальний рахунок на користь СРСР: 56 перемог при 21 ураженні. Дванадцять разів команди зіграли внічию.
2
Цікаво те, що перемог обидві команди домагалися в основний час. За всю історію матчів переможець жодного разу не визначаться в додатковий час або в серії буллітів. Найбільший рахунок, з яким збірна СРСР обігравала Чехословаччину, 11: 1. Найсерйозніший програш був з рахунком 3: 9.
3
Після розпаду Радянського Союзу і Чехословаччини хокейну естафету підхопили збірні Росії та Чехії. У період з листопада 1993 року по травень 2012 команди зустрілися 94 рази, що вже перевищило число матчів радянського періоду. Незважаючи на те, що країни значно змінилися, загострення боротьби між їх хокейними командами залишився колишнім. Збірна Росії здобула 53 перемоги при 35 поразках. Найбільший переможний рахунок для нашої збірної був 6: 1. Найбільша поразка - 1: 7. Три рази російська льодова дружина вигравала в овертаймі, два рази в ньому ж програвала. По буллітам збірна перемагала вісім разів, чотири рази програвала.
4
Аналізуючи статистику, можна зробити висновок про те, що збірна Росії в цілому зберегла ту перевагу, яке збірна СРСР мала перед командою Чехословаччини. Проте, чеська команда зміцнила свої позиції. Якщо в радянські часи співвідношення перемог і поразок для Росії дорівнювало 2,6, то на травень 2012 року воно знизилося до 1,5. Приблизно той же результат виходить і при підрахунку по системі очок. Співвідношення очок у збірних СРСР і Чехословаччини 180: 75 (2,4), а у команд Росії та Чехії 160: 116 (1,3). Останній (на травень 2012 року) матч між збірними Росії і Чехії відбувся 13 травня на чемпіонаті світу і закінчився перемогою нашої команди з рахунком 2: 1.